SOSPORADNA

VAŠE BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

bezplatná právní poradna

Získejte odpověď od zkušených právníků!

dotaz

Jak vrátit a reklamovat nevhodné zboží

Kategorie: Právní rady - články a videa

Dostali jste nevhodný dárek a chcete ho vrátit anebo reklamovat. Poradíme Vám jak na to.

Vznik pracovního poměru!!!

Kategorie: Právní rady - články a videa

Zaměstnavatel smí vyžadovat v souvislosti s jednáním před vznikem pracovního poměru od osoby, která se u něj uchází o práci, nebo od jiných osob jen údaje, které bezprostředně souvisejí s uzavřením pracovní smlouvy. Před uzavřením pracovní smlouvy je zaměstnavatel povinen seznámit uchazeče s právy a povinnostmi, které by pro něho z pracovní smlouvy, popřípadě ze jmenování na pracovní místo vyplynuly, a s pracovními podmínkami a podmínkami odměňování, za nichž má práci konat, a povinnostmi, které vyplývají ze zvláštních právních předpisů vztahujících se k práci, která má být předmětem pracovního poměru. Pracovní smlouvu je třeba uzavřít i tehdy, kdy pracovní poměr vzniká jmenováním. Při uzavírání pracovního poměru je vhodné dbát, aby vznikl v souladu s právními předpisy, a to zejména zákoníkem práce. 

Exekuce 2 - Právník radí video

Kategorie: Právní rady - články a videa

Na mého známého byla nařízena exekuce a tvrdí, že o ní vůbec nevěděl. Je to možné?

Reklamace zboží - Právník radí video

Kategorie: Právní rady - články a videa

Ačkoliv v reklamě i v návodu bylo výslovně uvedeno, že tento drtič je schopen drtit větve do průměru 4 cm, nerozdrtil ani tenké proutky. Šel jsem to proto reklamovat a chtěl zpátky peníze. Prodavač mi řekl, že na to má měsíc a že se mi za měsíc ozve. Je to už 5 týdnů, a když tam volám, říkají mi, ať jsem ještě trpělivý. Co mám dělat, můžete mi poradit?

Problematika nájmů - Právník radí video

Kategorie: Právní rady - články a videa

Byla přijata zásadní novela občanského zákoníku týkající se nájemního bydlení. Převážná část této novely nabývá účinnosti k 1. 11. 2011, část týkající se nájemného však nabyla účinnosti pro většinu území ČR již v květnu tohoto roku.

Pracovní úraz - Právník radí video

Kategorie: Právní rady - články a videa

Pracuji pro jednu stavební firmu v Ostravě a při rekonstrukci rodinného domu, kterou dělala naše firma, jsem utrpěl pracovní úraz. Jak mám v této situaci postupovat a na co mám nárok?

Dopravní nehoda do domu - Právník radí video

Kategorie: Právní rady - články a videa

Bydlíme s manželem a dětmi na okraji Jihlavy a náš dům se nachází bohužel v dost nepřehledné zatáčce. V loňském roce narazil jeden kamion při průjezdu touto zatáčkou do našeho domu a způsobil nám škodu ve výši skoro 150 000 Kč. Nejdříve byl samá ochota, že to uhradí, ale pak jsme se skoro rok dohadovali o náhradu škody. Určitě i ostatní diváky bude zajímat, jak se správně v takové situaci zachovat.

Stromy na hranici pozemku - Právník radí video

Kategorie: Právní rady - články a videa

Léta se sousedy řešíme problém, že jejich přerostlé stromy přesahují plot a zasahují do našeho pozemku. Tím především stíní mým záhonům s růžemi a zeleninou. Mnohokrát jsem se to snažila řešit, a když jsem pohrozila, že ty větve ořežu, tak mi vyhrožovali, že na mě pošlou policii. Ani poškozenou dlažbu nechtějí nijak řešit.

Reklamace zboží zakoupeného v e-shopu - Právník radí video

Kategorie: Právní rady - články a videa

Jak zboží zakoupené v e-shopu reklamovat? Především je nutné si uvědomit, že něco jiného je klasická reklamace a něco jiného vrácení zboží bez udání důvodu, které umožňuje zákon v případě zakoupení zboží přes internet.

Změny v nájmech bytů - Právník radí video

Kategorie: Právní rady - články a videa

Občanský zákoník nově upravuje právo pronajímatele požadovat, aby v bytě žil jen takový počet osob, který je přiměřený velikosti bytu a nebrání tomu, aby všechny osoby mohly řádně užívat byt a žít v hygienicky vyhovujících podmínkách.

face

POZOR ZMĚNA WEBU

  •  
  • V listopadu 2015 se bude spouštět nově upravený web SOSporadna.cz
  •  
  • Nový web se rozšiřuje do psychologie.
  • V každém odvětví budeme na web vkládat články s radami do života vytvořeny odborníky. Pokud chcete být informování o přesném datu spuštění nového webu, můžete zde vložit Váš email a my Vám zašleme zprávu i radami právníků i psychologů do života.
  •