SOSPORADNA

VAŠE BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

bezplatná právní poradna

Získejte odpověď od zkušených právníků!

dotaz

Kategorie: Živnostenské oprávnění

Prosím můžete mi poradit kam se mám obrátit, když přepravní služba DPD, která nedopravila zásilku na dané místo a chce po mně uhradit dopravu.

Ale teď vyhrožují exekucí a předali pohledávku inkasní kanceláři, která zatím chce uhradit 1561 Kč. 6.12.2012 jsem si objednal svoz. Zásilku si nevyzvedli a potom řidič odmítl přijet a tak jsem musel balík odvést do Jevíčka. Zákazníkovi oznámili 11.12.2012, že se jim jeden balík ztratil, proč tak pozdě, když máte doručit zásilku do 24 hodin. Zákazník je nešťastný, že mu balík nepřišel a pokud nepřijde do dvou dnů tak, že objednávku ručí. Já jsem vás okamžitě žádal, ať zrušíte vracení zásilky, vzdálené 40km od cíle u Prahy, že pošlu jinou dopravu. Vy jste balík složili v Olomouci. Poté co jste vy nedokázali zásilku doručit, jsem objednal TOPTRANS a ten to ihned dodal do 24 hodin! Copak to je nějaká lepší společnost, která to řeší okamžitě bez problémů. (Tj. nic nepřebaluje, jen uchopí na vašem depu a dodá do 24 hod). Pokud tvrdíte, jako poslední verdikt, že zásilka byla špatně zabalena, proč to váš řidič přebíral. Copak není svéprávný a neví co může naložit a proč jste to měli pak cca ve 3 depech. Používali jsme různé dopravce, každý vše dodal, jen se sepsal zápis, že je obal poškozen a nebo se to vybalilo na místě.

 

ODPOVĚĎ:

Smlouva uzavřená mezi Vámi a přepravní společností se řídí obchodními podmínkami příslušné společnosti a příslušnými ustanoveními obchodního zákoníku (zde pravděpodobně ustanoveními § 601an., které upravují zasílatelskou smlouvu). Obecně však mohu konstatovat, s ohledem na skutečnosti uvedené ve Vašem dopise adresovaném předmětné přepravní společnosti, že pokud přepravní společnost nebyla schopna zásilku doručit ani po 5 dnech ode dne vyzvednutí zásilky od Vás jako zasílatele (a to přestože se jedná o službu s garantovanou dobou doručení do 24 hodin), pak tato skutečnost dle mého názoru představuje podstatné porušení smluvní povinnosti přepravce, které by odůvodňovalo odstoupení od smlouvy z Vaší strany. Z Vámi uvedených skutečností však vyplývá, že jste přepravci odstoupení od smlouvy neoznámil, ale naopak zadal pokyn ke složení zásilky na jiném místě, kde jste zásilku předal k doručení prostřednictvím jiného dopravce. Obávám se, že již tímto mohl vzniknout přepravci nárok na odměnu, a to přestože přepravce svým jednáním zřejmě porušil své smluvní povinnosti

 

ODPOVĚĎ VYPRACOVAL: Mgr. Ing. Pavel Toufar                       www.AKTOUFAR.cz

Komentáře:

Komentáře slouží k okomentování daného článku. Ne ke vkládání dotazů právníkům.
Nechcete li zveřejnit své jméno tak použijte přezdívku, anebo smyšlené.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

face

POZOR ZMĚNA WEBU

  •  
  • V listopadu 2015 se bude spouštět nově upravený web SOSporadna.cz
  •  
  • Nový web se rozšiřuje do psychologie.
  • V každém odvětví budeme na web vkládat články s radami do života vytvořeny odborníky. Pokud chcete být informování o přesném datu spuštění nového webu, můžete zde vložit Váš email a my Vám zašleme zprávu i radami právníků i psychologů do života.
  •