SOSPORADNA

VAŠE BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

bezplatná právní poradna

Získejte odpověď od zkušených právníků!

dotaz

Vloženo dne: 13.10.2013: V práci nám byla odcizena tržba 27 000kč.Vyšetřuje to policie, ale zaměstnavatel chce abychom to uhradili.

Tržba byla schována za pokladnou v přihrádce pachatel odsunul stojan nahnul se a tržbu sebral. Druhý pachatel zabavil kolegyni. Já byla pomoci v pekárně kolegyni. Mohou po nás chtít abychom to zaplatili.

 

 ODPOVĚĎ:

 Na Vás dotaz nelze dát vyčerpávající a jednoznačnou odpověď.  V každém případě je třeba vyčkat, jak dopadne vyšetřování krádeže ze strany PČR.  Pokud bude závěr takový, že ke krádeži došlo a budou splněny i další předpoklady k tomu, aby byly odcizené peníze jako škoda kryty z pojištění provozu, měla by škodu uhradit pojišťovna. Pokud nebude pojistné krytí pokrývat celou částku, tak v případě, že máte uzavřenou dohodu o hmotné odpovědnosti, bude moci zaměstnavatel požadovat náhradu   z titulu hmotné odpovědnosti po zaměstnancích. Ale zase to není tak jednoznačné – je otázka, do jaké míry došlo ke vzniku škody bez zavinění zaměstnanců. 

 V každém případě doporučuji zajistit si včas konzultaci u advokáta, který Vám může poradit, jaké konkrétní kroky máte učinit.

 

 

Komentáře:

Komentáře slouží k okomentování daného článku. Ne ke vkládání dotazů právníkům.
Nechcete li zveřejnit své jméno tak použijte přezdívku, anebo smyšlené.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

face

POZOR ZMĚNA WEBU

  •  
  • V listopadu 2015 se bude spouštět nově upravený web SOSporadna.cz
  •  
  • Nový web se rozšiřuje do psychologie.
  • V každém odvětví budeme na web vkládat články s radami do života vytvořeny odborníky. Pokud chcete být informování o přesném datu spuštění nového webu, můžete zde vložit Váš email a my Vám zašleme zprávu i radami právníků i psychologů do života.
  •