SOSPORADNA

VAŠE BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

bezplatná právní poradna

Získejte odpověď od zkušených právníků!

dotaz

Vloženo dne 22.10.2013: Dobrý den, chci si koupit byt. Současný majitel má požadavek takový, že od dne přepsání bytu na katastru na mě a vyplacení peněz z uschovny by chtěl v bytě bydlet ještě měsíc jako nájemník.

Vloženo dne 16.10.2013: Loni začátkem září jsme se nastěhovali do bytu. Ten máme "pronajatý" ale bez nájemní smlouvy, dohoda proběhla pouze ústně, jelikož majitel smlouvu nechtěl. Jelikož jsme se stěhovali na zimu, vznikl nedoplatek na plynu (topení) ten jsme na jaře zaplatili. Nyní se ale budeme stěhovat pryč. Jak zařídit, aby nám vyplatil majitel bytu přeplatek který nyní přes léto díky zálohám  jistě vznikne? Děkuji za rychlou odpověď.

Vloženo dne: 13.10.2013: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na výpovědní dobu z bytu. Máme uzavřenou smlouvu na byt na dobu určitou na jeden rok do 31.8. 

Před měsícem jsem řádně doručila svému pronajímateli okamžitou výpověď z nájmu, neboť mi vyhrožoval, protože jsem měla v bytě psa, kterého mi výslovně nezakázal. Zkoušel se také dostat násilně do bytu, když jsem nebyla přítomná, mám i protokol od policie. Problém je v tom, že pronajímatel po mne stále chce nájemné, i když tam už nebydlím a on je o tom uvědomněn. Jak mám dále postupovat?

Vystěhování z bytu a podmínky

Kategorie: Nemovitosti

Domácí mě chce vystěhovat z bytu, který pak prodá a já nemám kam jít. Platím pravidelně, na advokáta nemám, trvalé bydliště tady mám už 26 let, jsem zdravotně a tělesně postižen a přesto mi hrozí vyhazov z bytu, nevím co dál a kam mám jít nebo kde se ptát. Na dva nebo tři nájmy dopředu nemám, to mi sociálka nedá a domácí mi odmítá hledat náhradní bydlení.

Bydlíme v podnájmu platíme 12 000 Kč včetně poplatků. Teď přišlo roční vyúčtování za byt kde vznikl přeplatek. Tak se chci zeptat komu tento přeplatek náleží jestli nám, a nebo majiteli bytu.

face

POZOR ZMĚNA WEBU

  •  
  • V listopadu 2015 se bude spouštět nově upravený web SOSporadna.cz
  •  
  • Nový web se rozšiřuje do psychologie.
  • V každém odvětví budeme na web vkládat články s radami do života vytvořeny odborníky. Pokud chcete být informování o přesném datu spuštění nového webu, můžete zde vložit Váš email a my Vám zašleme zprávu i radami právníků i psychologů do života.
  •